
Szkolenie dla Rodziców - 1 grudnia 2018 r.
Szkolenie dla rodziców „Jak postępować z dzieckiem dotkniętym mutyzmem wybiórczym?”
Termin: 26 stycznia 2019 r. (sobota), godz. 10.00 - 13.00
Korzystając z wieloletnich doświadczeń w pracy z rodzicami dzieci cierpiących na mutyzm wybiórczy przygotowaliśmy dla Państwa autorskie szkolenie, którego celem jest pomoc rodzicom i opiekunom dzieci dotkniętych tym zaburzeniem.
Program warsztatu powstał przy współudziale rodziców, których dzieci zostały już wyleczone.
Cel szkolenia: pomoc psychologiczna rodzinie dziecka cierpiącego na mutyzm wybiórczy.
Program:
- Podstawy wiedzy teoretycznej na temat mutyzmu wybiórczego
- Film edukacyjny na temat mutyzmu wybiórczego.
- Skuteczne strategie wychowawcze wspomagające leczenie mutyzmu wybiórczego.
- Wzajemne wsparcie uczestników warsztatu.
Odpłatność: 230 złotych od rodzica lub 250 zł od pary rodziców/opiekunów;
Wpłaty na konto do 15 stycznia 2019 r.
Poradnia Terapii Mutyzmu "Mówię" 00-203 Warszawa ul. Bonifraterska 15 m 12
44 1240 1037 1111 0010 3839 9441 w Banku PEKAO S.A. I O/Warszawa
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 602 236 963
Szkolenia dla rodziców/opiekunów
Szkolenia przeznaczone są dla rodziców/opiekunów pragnących lepiej zrozumieć zjawisko mutyzmu wybiórczego, a zarazem zyskać nowe spojrzenie na funkcjonowanie swojego (lub bliskiego) dziecka. Stanowią okazję, by skonfrontować wiedzę i odczucia na temat własnego dziecka z wiedzą i odczuciami innych rodziców, wymienić się doświadczeniami i pod okiem specjalisty zaplanować dalsze kroki pomocy dziecku.
Na warsztatach dla rodziców odbywa się także projekcja filmu edukacyjnego, pomagającego rozpoznać objawy mutyzmu u różnych dzieci i porównać je z obrazem własnego dziecka. W toku refleksji nad obejrzanym filmem, ale także w trakcie innych elementów warsztatu, rodzice dzielą się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim doświadczeniami emocjonalnymi, ponieważ to właśnie one są najtrudniejszą częścią ich relacji z dzieckiem, ale także najcenniejszym źródłem wskazówek na przyszłość.
Dzięki warsztatom rodzice lepiej rozumieją swoje dziecko i znajdują nowe metody wspierania go w zmaganiach z mutyzmem. Lepiej także rozumieją to, co sami robią – źródła swoich przekonań i metod wychowawczych i konsekwencje ich stosowania wobec dziecka. Ważnym elementem warsztatów jest także refleksja rodziców nad własnym funkcjonowaniem społecznym, co zawsze prowadzi do głębszego zrozumienia dla kłopotów dziecka.